Firma Auto-Trans Asfalty Sp. z o.o. (wcześniej Auto-Trans Piotr Jojko) jest obecna na rynku polskim od 25 lat i prowadzi działalność operacyjną na terenie woj. śląskiego, opolskiego oraz na terenie Czech. Oddział produkcyjny Spółki Auto-Trans Asfalty znajduje się w Rybniku. Firma ta zajmuje się wykonawstwem szerokiego asortymentu robót drogowych: od robót ziemnych, poprzez warstwy konstrukcyjne z kruszyw oraz stabilizowane spoiwami hydraulicznymi po wykonawstwo warstw asfaltowych oraz wynajem maszyn budowlanych. W ostatnich latach poszerzyła swój zakres działalności o obsługę zimowego utrzymania dróg. Auto-Trans Asfalty posiada własną wytwórnię mieszanek mineralno-asfaltowych, rozbudowaną flotę transportową oraz bazę sprzętu budowlanego, m.in. do frezowania nawierzchni. Auto-Trans Asfalty to firma otwarta na nowości technologiczne oraz na kwestie związane z poszanowaniem środowiska naturalnego.

„Nasze główne cele w działalności operacyjnej to ciągłe ulepszanie technologii produkcji, odpowiedzialne gospodarowanie surowcami naturalnymi oraz inwestycje w zaawansowaną bazę sprzętową. Zrealizowaliśmy znaczne inwestycje na wytwórni mieszanek mineralno-asfaltowych związane z bardziej ekologiczną i energooszczędną produkcją mieszanek mineralno-asfaltowych” – komentuje Piotr Jojko, Prezes Auto-Trans Asfalty Sp. z o.o.

Firma kieruje swoje zainteresowanie również w kierunku przyjaznych dla środowiska technologii emulsyjnych utrzymaniowych, które nabierają coraz większego znaczenia wraz z rozwojem sieci drogowej w naszym kraju.

Auto-Trans Asfalty wiąże swoją przyszłość z odnawialnymi źródłami energii (OZE) – obecnie realizuje projekty związane z budową elektrowni wiatrowych w województwie lubuskim, podkarpackim oraz śląskim.