Rettenmaier Polska „Włókna prosto z natury”

RettenmayerPolska
Published: wt., 08/30/2022 - 07:15

Rettenmaier Polska „Włókna prosto z natury”

TAK TO MY, wiodący producent najwyższej jakości włókien celulozowych przeznaczonych do mieszanek mineralno asfaltowych o nieciągłym uziarnieniu, umożliwiających ich bezpieczny transport, wbudowanie i zagęszczenie. Nasze włókna pod różną postacią (w formie granulatu VIATOP lub luzem ARBOCEL ) są wykorzystywane z doskonałym skutkiem do produkcji mma SMA  od ponad  30 lat.

Jednostka certyfikująca Instytut Badawczy Dróg i Mostów w Warszawie wystawił na nasze wyroby KRAJOWĄ OCENĘ TECHNICZNĄ na której to podstawie wydajemy KRAJOWĄ DEKLARACJĘ WŁASCIWOŚCI UŻYTKOWYCH i znakujemy nasze wyroby znakiem B.

Współpraca z technologami z całego kraju, zaowocowała opracowaniem nowatorskiej technologii asfaltowej, szczególnie przydatnej przy remontach dróg samorządowych tzw. nawierzchnia jednowarstwowa z SMA 16 JENA (Jednowarstwowa Nawierzchnia Asfaltowa). Jak mówi jeden ze współautorów podręcznika inż. Ireneusz Strugała, nawierzchnie jednowarstwowe to ”duża trwałość za mniejsze pieniądze”. Wydawcą poradnika wraz z załączonymi specyfikacjami jest firma  Rettenmaier Polska.

(więcej informacji na www.sma16jena.pl)

W 2007r. na polskim rynku ukazała się książka „SMA. Teoria i praktyka”, której autorem jest dr Krzysztof Błażejowski. Jest to jedyna taka publikacja na rynku, w której język techniczny autor zamienił w przystępną absorbującą beletrystykę dotyczącą technologii SMA. Książka przydatna jest dla studentów, uczniów, technologów i całej branży asfaltowej. Zawiera ona ponad 400 stron, ponad 200 rysunków, ponad 50 tablic.
(w celu uzyskania książki proszę o kontakt: Krystyna Szymaniak
tel: 600425425) lub email: krystyna.szymaniak@jrs.pl

Poradnik okładka
Print Friendly and PDF
Email
Scroll to top