Przegląd mediów

Published: pt., 02/09/2024 - 13:41

BIULETYN, 9.02.2024

 Budowlańcy i drogowcy razem piszą do ministra  

Większa ochrona rodzimego rynku, skuteczniejsza waloryzacja kontraktów czy usprawnienie procedur administracyjnych – to postulaty wobec szefa resortu infrastruktury wystosowane przez organizacje skupiające firmy zajmujące się jej budową i utrzymaniem. Branża wskazuje, że na tle regionu Polska jest najbardziej otwartym krajem dla firm budowlanych na świecie.

Śmietana Krzysztof, Dziennik Gazeta Prawna, 07.02.24, zasięg: 141 000

Co czeka polską i europejską gospodarkę? EEC Trends

Coroczna konferencja EEC Trends jest wprowadzeniem do największego wydarzenia biznesowego Europy Centralnej – Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, który w tym roku odbędzie się w terminie 7-9 maja.

Gazeta Krakowska, 07.02.24, zasięg: 128 000

Pozostałe publikacje na ten temat: Nowiny, Dziennik Zachodni, Gazeta Wrocławska, Nowa Trybuna Opolska, Dziennik Łódzki, Dziennik Polski, Express Ilustrowany, Echo Dnia Radomskie

Olsztyn: GDDKiA ponownie musi wybrać wykonawcę drogi Olsztyn-Barczewo

Na skutek decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie olsztyński oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ponownie będzie ‎musiał wybrać firmę, która zaprojektuje i przebuduje drogę krajową nr 16 na odcinku od węzła Olsztyn-Wschód do Barczewa – ‎poinformowała GDDKiA. „Będziemy musieli unieważnić wybór najkorzystniejszej oferty i przeprowadzić ponowne badanie” – poinformowała ‎PAP rzeczniczka prasowa olsztyńskiej GDDKiA Katarzyna Kozłowska. Dodała, że w przetargu ogłoszonym pod koniec grudnia 2021 r. ‎wpłynęło 16 ofert. GDDKiA wybrała na wykonawcę Budimex, który zaproponował cenę 507,4 mln zł. Od tego rozstrzygnięcia inna firma ‎biorąca udział w przetargu, skutecznie się odwołała. Z tego powodu GDDKiA w Olsztynie ponownie musi dokonać wyboru ‎najkorzystniejszej oferty. Terminu, kiedy to nastąpi, Kozłowska nie wskazała.‎

wnp.pl, 08.02.24, zasięg: 1 460

Pozostałe publikacje na ten temat: gazetaolsztynska.pl, gov.pl, stooq.pl, inzynieria.com, olsztyn.wyborcza.pl, rynekinfrastruktury.pl, portalsamorzadowy.pl

MIRBUD

Węgierska Górka: Debatowali nad budową drogi ekspresowej S-1

6 lutego 2024 w Urzędzie Gminy Węgierska Górka odbyła się konferencja polsko-słowacka poświęcona budowie drogi ekspresowej S-1 po stronie polskiej i autostrady D-3 po stronie słowackiej. Organizatorami wydarzenia byli: Słowacko-Polska Izba Handlowa, Uranpres Ltd., Mirbud S.A. oraz Gmina Węgierska Górka.

 zywiecinfo.pl, 06.02.24, zasięg: 260 

PORR

Sześć ofert na realizację obwodnicy Wałcza w ciągu DK22

Wykonawcy zainteresowani zaprojektowaniem i budową ponad 13-kilometrowej obwodnicy miasta wycenili swe usługi od 175,64 do 190,08 mln zł. Wszystkie oferty mieszczą się w kosztorysie wynoszącym 207,27 mln zł. Najniższą ofertę zadeklarowała firma PORR. Nowa trasa powstanie w ramach Programu budowy 100 obwodnic, jej realizacja została zaplanowana w latach 2024-2028.

Orzech, investmap.pl, 06.02.24, zasięg: 2 006

SKANSKA

Dwie wieże i pasaż

Warszawska dzielnica Wola, a szczególnie okolice Ronda Daszyńskiego zmieniają się właściwie z miesiąca na miesiąc. Wciąż powstają tam nowe, głównie komercyjne obiekty, rosną kolejne wieżowce, głównie biurowe. Kilka miesięcy temu dołączył do nich pierwszy z dwóch budynków o nazwie Studio. To inwestycja formy Skanska. Docelowo składać się będzie z dwóch obiektów biurowych. Pierwszy z nich w listopadzie 2023 roku otrzymał pozwolenie na użytkowanie, drugiego budowa trwa.

sztuka-architektury.pl, 06.02.24, zasięg: 1 993

Portret przyszłych nabywców: kto będzie kupował mieszkania w 2024 roku?

Skanska Residential Development Poland we współpracy z firmą badawczą CBOS sprawdziła plany związane z zakupem mieszkań wśród mieszkańców największych miast w Polsce. Okazuje się, że co trzeci potencjalny nabywca zamierza kupić lokal mieszkalny w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Dominującą grupę stanowią kobiety, a także osoby młode, jeszcze przed 30. rokiem życia. W niewielkim stopniu zainteresowani zakupem są również seniorzy.

investorrealestateexpert.co, 06.02.24, zasięg: 1 974

STRABAG

Duża inwestycja drogowa powiatu w Maziarni

Wkrótce rozpocznie się kolejna inwestycja drogowa Powiatu Stalowowolskiego – 6 lutego 2024 roku starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny oraz wicestarosta Mariusz Sołtys, podpisali umowę na przebudowę drogi w Maziarni. To inwestycja warta ponad 9,3 mln zł. Wykonawcą inwestycji jest firma STRABAG.

stalowowolski.pl, 06.02.24, zasięg: 2 550

Mszana Dolna. Rozbiórka wiaduktów nad ulicą Zieloną i Orkana. Będą utrudnienia dla kierujących

W ubiegły piątek w Urzędzie Miasta Mszana Dolna odbyły się wstępne konsultacje dotyczące zmiany organizacji ruchu w mieście. W związku z remontem linii kolejowej PKP planuje rozebrać wiadukty nad ulicą Zieloną i Orkana. Prace potrwają kilka miesięcy. To były wstępne konsultacje z przedstawicielami firmy Strabag, która inwestycję realizuje.

jbudacz, tv28.pl, 06.02.24, zasięg: 330

TRAKCJA

Wykonawca nowych mostów nad Brdą w Bydgoszczy przebuduje torowisko na ul. Toruńskiej. Możliwe rozszerzenie zakresu inwestycji

Firma Trakcja, która kończy prace przy budowie dwóch nowych mostów nad Brdą w Bydgoszczy niebawem przystąpi do realizacji kolejnej inwestycji w mieście. Przedsiębiorstwo wybrano na wykonawcę przebudowy torowiska tramwajowego na Toruńskiej (na odcinku od ul. Kazimierza Wielkiego do zajezdni MZK).

Jarosław Więcławski, expressbydgoski.pl, 07.02.24, zasięg: 3 415

Print Friendly and PDF
Email
Scroll to top