Przegląd prasy PSWNA ‎

Published: pt., 12/22/2023 - 12:27

Waloryzacja kontraktów drogowych konieczna, jeśli dojdzie do wojny cenowej.

https://www.wnp.pl/budownictwo/infrastrukturalne/waloryzacja-kontraktow-drogowych-konieczna-jesli-dojdzie-do-wojny-cenowej,785492.html

 

W 2024 roku oddanych zostanie 148 km nowych dróg ekspresowych i autostrad. W porównaniu z poprzednimi latami przyrost nowych dróg nie jest duży.

https://www.portalsamorzadowy.pl/inwestycje/tymi-nowymi-drogami-pojedziemy-w-2024-roku,510880.html

 

Najwięcej dróg na zlecenie krajowego inwestora drogowego buduje Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor. W pierwszej trójce wśród wykonawców ze zleceniami o najwyższej wartości są także Budimex oraz Polaqua, która na „podium” trafiła po raz pierwszy.

https://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/drogi-i-autostrady/te-firmy-najwiecej-buduja-dla-gddkia-pierwszy-intercor-88947.html

 

GDDKIA sfinalizowała podpisywanie aneksów waloryzacyjnych z limitem +/-15 procent Zaakceptowanej Kwoty Kontraktowej (ZKK) netto. W sumie podpisanych zostało 97 aneksów z 23 wykonawcami.

https://www.gov.pl/web/gddkia/aneksy-waloryzacyjne-z-limitem--15-proc-podpisane

 

W Kajkowie koło Ostródy został wybudowany pierwszy testowy odcinek drogi z użyciem innowacyjnej nawierzchni, która została opracowana w Gdańsku. Nowy ekologiczny asfalt redukuje szkodliwe substancje pochodzące ze spalin samochodowych oraz z instalacji grzewczych.

https://spidersweb.pl/2023/12/asfalt-ktory-oczyszcza-powietrze.html

 

GDDKIA kontynuuje dialog z reprezentantami przedsiębiorstw i organizacji z branży budowlanej. Odbyło się spotkanie z przedstawicielami firm świadczących usługi projektowania na rzecz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Tym razem omówione zostały m.in. kwestie związane z umową wzorcową na projektowanie, waloryzacją trwających umów, a także z bezpieczeństwem ruchu drogowego w kontekście rozwiązań projektowych.

https://www.gov.pl/web/gddkia/projekt-drogi-fundamentem-jej-funkcjonalnosci

 

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego zabezpieczył 1,5 miliarda złotych na realizację w najbliższych latach kolejnych dużych inwestycji drogowych.

https://pomorska.pl/duze-pieniadze-w-budzecie-kujawskopomorskiego-na-inwestycje-drogowe-w-planach-min-14-obwodnic/ar/c4-18165687

 

Siedem ofert wpłynęło w przetargu ogłoszonym przez GDDKiA na budowę węzła drogowego na drodze krajowej nr 7, czyli na Zakopiance w Krzyszkowicach k. Myślenic. Inwestycja, która  pozwoli na bezkolizyjny wjazd na drogę, ma być gotowa w dwa lata po podpisaniu umowy z wykonawcą.

https://www.wnp.pl/budownictwo/infrastrukturalne/siedem-ofert-wplynelo-w-przetargu-na-nowy-wezel-na-zakopiance,785969.html

Print Friendly and PDF
Email
Scroll to top